Hrvatski olimpijski dan

Objavljeno : 20. ruj 2017.

Hrvatski olimpijski dan

11.09.2017. godine u Đurđevcu je sportskim aktivnostima obilježen Hrvatski olimpijski dan. Obilježavanje HOD-a organizirala je Zajednica sportskih udruga u suradnji s Dječjim vrtićom Maslačak, Osnovnom školom Grgura Karlovčana, Gimnazijom dr. Ivana Kranjčeva i Strukovnom školom Đurđevac. Hrvatski olimpijski dan je tradicionalna manifestacija proslave dana utemeljenja HOO-a, te promicanja olimpijskih vrijednosti i važnosti bavljenja sportskim aktivnostima. Vrtićarci skupine Balončići i Kockice su pokazali svoje sportske vještine u povlačenju užeta, bacanju teniske loptice i kolutova, dok su se učenici od drugog do četvrtog razreda natjecali u skakanju u vrećama i povlačenju užeta. Male Olimpijce pozdravio je i gradonačelnik Hrvoje Janči, te predsjednik Gradskog vijeća Željko Lacković koji su uz ostale građane i okupljene roditelje navijanjem podržali male natjecatelje.

izvor fotografija: Grad Đurđevac i e-podravina