HUMANITARNA AKCIJA “ŠKOLE ZA AFRIKU”

Objavljeno : 10. lip 2019.

HUMANITARNA AKCIJA “ŠKOLE ZA AFRIKU”

Ove pedagoške godine Dječji vrtić „Maslačak“ Đurđevac sudjelovao je u projektu UNICEF-a pod nazivom „Škole za Afriku“ kojim se nastoji omogućiti obrazovanje za oko 8 milijuna djece iz 11 afričkih zemalja. Provođenjem radionica i organiziranjem akcija s edukativnom tematikom prikupljaju se sredstva za njihovo osnovno obrazovanje. Nositelj projekta u sklopu dječjeg vrtića bila je srednja odgojna skupina „Zvončići“ u suradnji s odgojnom skupinom „Sovice“. Tijekom cijele pedagoške godine djeca su kroz tematske radionice, prezentacije i igru učila o Africi, životu svojih vršnjaka, njihovim običajima i igrama. Kroz akciju prikupljanja plastičnih boca i njihovom prodajom, u koju su bile uključene i sve ostale odgojne skupine, nastojalo se prikupiti novčana sredstva za pomoć vršnjacima u dalekoj Africi. Prikupljeno je ukupno 872  plastičnih boca, a sredstva od njihove prodaje uplatit će se na račun UNICEF-a Hrvatska, te na taj način doprinijeti poboljšanju uvjeta obrazovanja djece u Africi.

 

 

Skip to content