Jabuka kao tema “Zdravog doručka”

Objavljeno : 17. lis 2019.

Jabuka kao tema “Zdravog doručka”

Dječji vrtić Maslačak i ove pedagoške godine  nastavlja provoditi projekt “Zdravog doručka”, ali ovoga puta na nešto drugačiji način. Za mjesec rujan smo djeci predstavili jabuku kraljicu voća. Za ovu temu je odabrana odgojna skupina “Pčelice” koja je izradili plakat. Djeca su slikala jabuku, modelirala, bojala te vagala. Djeca su glavnu kuharicu našeg vrtića dočekala u raznim aktivnostima, a najveću pažnji im je privuklo stablo s jabukama koje im je izradila odgojiteljica. Glavna kuharica je pripremila razne vrste i boje jabuka, koje su mirisali, prepoznavali boje a kasnije i sjeckali. Na djeci razumljiv i prihvatljiv način ispričala im je o postanku jabuka te o važnosti jabuke u prehrani i zdravlju, zašto su jabuke voljeli kraljevi, koliko dugo raste i živi drvo jabuke te koje vitamine sadrži jabuka. Ujedno su djeca saznala gdje se jabuka ubire, kako dolazi u vrtić i trgovinu. Glavna kuharica još je ispričala što se sve od jabuka može napraviti, a probali su i sok od jabuka te se uključili u sjeckanje jabuka za kompot koji su nakon kuhanja degustirali. Naučili su čemu služi koštica i kako sadimo jabuku. Djeca su rado grickala komadiće jabuka koju su sami sjeckali i saznali kako jabuka pomaže u čišćenju malenih zubića. Djeca odgojne skupine “Pčelice” su bile zainteresirana i oduševljena novim pristupom te vrlo aktivna postavljajući brojna pitanja. Ostale odgojne skupine su dobile jabuku za voćnu užinu. Veselimo se idućem druženju!

Skip to content