Jesenska svečanost

Objavljeno : 11. stu 2015.

Jesenska svečanost

4.11. u 17:00 sati u prostorijama DV Maslačak održala se Jesenska svečanost kojom su se proslavili dani zahvalnosti za plodove zemlje i blagoslov kruha. Svečanosti je prisustvovala i zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica koja se na samom početku svečanosti obratila sa nekoliko pozdravnih riječi. Nakon toga uslijedio je kratak program kojim su se djeca etno-tradicijskog programa, vjerskog odgoja i dječjeg zbora “Maslačak” predstavila pjesmom, plesom, recitacijama i igrom kako su se igrali naši roditelji, djedovi i bake. Na kraju programa jesenske svečanosti svećenik je blagoslovio plodove jeseni, pekarske i krušne proizvode koje su pripremili kuhari dječjeg vrtića. Nakon blagoslova djeca, roditelji i svi prisutni počastili su se blagoslovljenim krušnim proizvodima.

Skip to content