Kako s djecom razgovarati o ratu u Ukrajini

Objavljeno : 5. ožu 2022.

Kako s djecom razgovarati o ratu u Ukrajini

Novonastala situacija između Rusije i Ukrajine sve nas je neugodno iznenadila i, htjeli mi to sebi priznati ili ne, izazvala određenu dozu nemira i straha. Vijesti o tome nažalost nisu mimoišle ni naše najmlađe. Naša djeca sve vide, čuju i osjećaju, tako da je i njima potrebno objasniti što se to događa u svijetu. Djeca su znatiželjna po prirodi te će ionako imati brojna pitanja, a ako im se ne objasniti kako treba, vrlo vjerojatno i strahove. Djeci i mladima treba objasniti što se događa, no, prvi i glavni zadatak odraslih je učiniti da se osjećaju sigurno i voljeno i da njihovo mentalno zdravlje bude očuvano.

Forum za slobodu odgoja pripremio je kratku publikaciju namijenjenu odraslima – roditeljima, učiteljima i odgojiteljima sa smjernicama za potporu i podršku djeci i mladima u ovim teškim trenucima.

Publikaciju možete pronaći i preuzeti na sljedećem linku – https://fso.hr/wp-content/uploads/2022/02/2022-Kako-s-djecom-i-mladima-razgovarati.pdf

Skip to content