Kod doktora bez straha

Objavljeno : 28. ožu 2022.

Kod doktora bez straha

U sklopu projekta ”Godina zdravih navika u Maslačku”, u Dječji vrtić Maslačak stigla je doktorica Tamara Ćućić. Doktorica Ćućić liječnica je obiteljske medicine i u posjetu je stigla kako bi kod djece razbila strah od odlaska liječniku te kako bi ih naučila osnovnim stvarima koje liječnici obavljaju tokom pregleda.

Djeca su tako naučila razliku između virusa i bakterija, upoznala su se sa pojmovima temperature, glavobolje i grlobolje. Imali su priliku zaviriti u liječničku torbu i pogledati stetoskop, otoskop i oksimetar. Obradili su termin rendgena te pogledali nekoliko snimaka kako bi uvidjeli kako kosti i mozak zaista izgledaju.

Na poklon su dobili razne snimke i šprice kojima će dodatno obogatiti svoj centar liječnika.

 

Skip to content