MALA PICOKIJADA-Kikići publici pokazali Zakaj nam vele Picoki

Objavljeno : 27. lip 2021.

MALA PICOKIJADA-Kikići publici pokazali Zakaj nam vele Picoki

Polaznici dječjeg vrtića Maslačak Đurđevac i ove su godine pred oduševljenom publikom ispred utvrde Stari grad uprizorili Legendu pod nazivom “Zakaj nam vele Picoki”.

Sve prisutne pozdravio je gradonačelnik Hrvoje Janči i predajom ključeva grada malom kapetanu označio je da Legenda može početi. Kapetan grada dao je gradonačelniku svečanu prisegu da će i ove godine obraniti grad od napada Turaka.

Pjesmom i scenskim pokretom pod vodstvom odgajateljica Marine K. i Ane J. mali su Đurđevčani pokazali publici “Zakaj nam vele Picoki”, ali i to da se u Gradu Picoka tradicijska baština čuva i promiče od malih nogu.

Iako mali, uspješno su obranili grad i vratili ključeve grada gradonačelniku.

 

 

 

Skip to content