Mali vrtićanci izradili Stari grad od prirodnih materijala

Objavljeno : 3. kol 2018.

Mali vrtićanci izradili Stari grad od prirodnih materijala

U parku pored Osnovne škole Grgura Karlovčana u organizaciji Zorana Vidakovića, Ines Bilas Popović i Dječjeg vrtića Maslačak održana je tradicionalna Mala crtana Picokijada, likovna radionica na kojoj su najmlađi iskoristili priliku i kreativno se izrazili.

Radionica  je okupila veliki broj djece i roditelja.

Sudionici radionice prikupili su razne vrste organskog materijala (lišće, grančice, kamenčiće, češere). Kroz razgovor i pomoću fotografija djeca su imala prilike saznati što je to land art.

Land art je umjetnička forma koja je stvorena u prirodi, koristeći prije svega materijale iz prirode kao sto su tlo, zemlja, stijene, organski mediji (grančice, lišće, kamenčići, češeri). Radovi stoje u krajoliku koji i je sredstvo njihovog stvaranja.

Dok provode vrijeme u izradi Land arta djeca koriste svoju maštu, kreativnost, te uz dobrobit boravka na svježem zraku, uče o prirodi i prirodnim mjestima. Aktivnost koja kombinira kreativnost i učenje, zabavu i tjelesnu aktivnost te priliku za igru i istraživanje.

Od prikupljenih materijala iz parka djeca su izradila Stari grad koji je ostao u parku gdje su materijali i pronađeni.

Skip to content