Maslačak upoznaje svijet kroz Erasmus projekt

Objavljeno : 5. lis 2022.

Maslačak upoznaje svijet kroz Erasmus projekt

Dječji vrtić Maslačak predao je projekt za K1 Erasmus+ program. Još u srpnju ove godine, Europska komisija otvorila je dodatan rok za podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2022. godinu. Maslačak je odlučio aplicirati u kategoriji K1, mobilnost pojedinaca u odgoju i općem obrazovanju i obrazovanju odraslih (kratkoročni projekti mobilnosti).

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Cilj je programa Erasmus+ poboljšanje kvalitete odgoja, poučavanja i učenja od predškolske do srednjoškolske razine obrazovanja u školama i vrtićima diljem Europe.

Program nudi mogućnosti međunarodne mobilnosti za pojedince te međunarodne suradnje za organizacije.

Ono što Dječji vrtić Maslačak zanima su stručna usavršavanja i osposobljavanja u inozemstvu. Ovim projektom pružile bi nam se prilike za razvijanje profesionalnih vještina i suradnju s partnerima u Europi. Predviđene aktivnosti podupiru razmjenu dobre prakse i testiranje inovativnih pristupa s ciljem rješavanja zajedničkih izazova i izazova s kojima se naša ustanova susreće.

U skladu sa propisima Erasmus + programa, Dječji vrtić Maslačak donio je Europski razvojni plan vrtića u kojem su definirane sljedeće potrebe i ciljevi:

Potrebe :

  • Potreba za uvođenje inovacija, novih obrazovnih i pedagoških metoda i alternativnih modela u kurikulum vrtića i neposredni odgojno-obrazovni rad s djecom
  • Potreba za svrsishodnom digitalnom transformacijom obrazovanja i edukacijom odgojitelja za uvođenje svrsishodne digitalne tehnologije u rad s djecom
  • Potreba za unapređenje inkluzije djece u riziku od socijalne isključenosti
  • Potreba za unapređenje komunikacijskih kompetencija i partnerskih odnosa na relaciji roditelj -odgojitelj
  • Potreba za stvaranje međunarodne dimenzije ustanove kao i međunarodnih suradnji s ciljem stvaranje mreže europskih suradnika

Ciljevi:

  • Uvođenje svrsishodnih digitalnih tehnologija i sadržaja u odgojno – obrazovani rad s djecom, educiranje roditelja i djece o pozitivnim i negativnim aspektima istih
  • Unapređenje rada vrtića inkluzijom ekologije u odgojno obrazovni rad, poboljšanje sadržaja i aktivnosti odgojno – obrazovnog rada na otvorenom
  • Unaprjeđenje inkluzije djece s posebnim potrebama pomoću alternativnih metoda odgojno – obrazovnog rada

 

Unutar vrtića oformljen je Erasmus tim zadužen za promišljanja, pripreme, organizaciju te diseminaciju stečenih znanja.

 

U slučaju odobrenja projekta Dječjeg vrtića Maslačak, Erasmus tim sudjelovat će na stručnim usavršavanjima u Nizozemskoj, Francuskoj, Italiji i Grčkoj gdje će ujedno stvarati međunarodnu mrežu suradnika s kojima će u budućnosti razmjenjivati pozitivne prakse.

 

Skip to content