MEDENI DORUČKOM USUSRET DANIMA MEDA

Objavljeno : 3. lis 2018.

MEDENI DORUČKOM USUSRET DANIMA MEDA

Doručak je najvažniji obrok u danu! Koliko kvalitetno se započne dan doručkom, toliko će ostatak dana biti kvalitetan: nutrijenti koji se unesu tim obrokom će nas voditi kroz dan i određivati nam razinu energije, raspoloženja i snage u aktivnostima koje će se provoditi.

Vrtićarci nastavljaju sa jednomjesečnim projektom “Zdrav doručak za svako dijete”. U Dječjem vrtići „Maslačak“ jučer je bilo iznimno veselo i slatko.  Ovog puta na meniju zdravog doručka našao se med od bagrema na kukuruznom kruhu i mlijeko. Osim uživanja u slatkom doručku najmlađi su mogli saznati gdje pčele žive, kako se proizvodi med i što rade pčelari. Edukativni plakat izradila su djeca odgojne skupine Cvjetići.

Cilj projekta je potaknuti stvaranje zdravih prehrambenih navika, poručiti zašto je važno i dobro koristiti med u svakodnevnoj prehrani. Medeni doručak je samo početak bogatog programa koji se očekuje u subotu 13.listopada na Medvenom denu gdje će nastupiti naši vrtićarci skupine “Zvončići”.

 

Skip to content