NOVI TANJURI I PRIBOR U VRTIĆU

Objavljeno : 21. ožu 2020.

NOVI TANJURI I PRIBOR U VRTIĆU

Djeca uče čineći. Upravo zato smo djeci htjeli ponuditi nešto novo i drugačije te promijeniti praksu serviranja hrane. Starije odgojne skupine su dobile mogućnost da nauče kako postaviti stol za obroke, pospremiti ga, kako se koristi pribor za jelo te kako se ponaša za stolom. Način na koji se ponašamo za vrijeme obroka puno govori o nama i smatra se osnovnim mjerilom ponašanja. Samostalno rukovanje priborom za jelo je važno za razvoj djeteta – vodi do razvoja usmjerene pažnje, koncentracije, samostalnosti te razvoja grafomotorike.  Djeca vježbaju postavljati stol, povezuju i koordiniraju pokrete kad nose tanjur, uče pričekati svoj red za samoposluživanje. Acropal je otporan materijal te se teško razbije, izuzetno je lagan za nositi, ne mijenja boju i ne izgrebe se. Djeca su bila izuzetno zadovoljna novim načinom konzumiranja hrane te se osjećala važno zbog ukazanog povjerenja.

Skip to content