Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Objavljeno : 13. ruj 2021.

Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

U dječjem vrtiću i ove godine smo obilježili Hrvatski olimpijski dan. Taj dan posvećen je promicanju važnosti bavljenja sportom.

13.09.2021. godine u Đurđevcu je sportskim aktivnostima obilježen Hrvatski olimpijski dan. Obilježavanje HOD-a organiziralo je Zajednicu sportskih udruga u suradnji s Dječjim vrtićem Maslačak, Osnovnim školom Grgura Karlovčana, Gimnazijom dr. Ivana Kranjčeva i Strukovnom školom Đurđevac. Hrvatski olimpijski dan tradicionalna je manifestacija proslave dana utemeljenja HOO-a, te promicanja olimpijskih vrijednosti i važnosti bavljenja sportskim aktivnostima. Vrtićarci skupine Gljivice, Pčelice i Leptirići pokazali su svoje sportske vještine u povlačenju užeta, skakanje u vrećama, igre padobranom, ubacivanje jutenih obruča pripadajućoj boji, natjecateljaka igra “Prenošenje kestenova”, “Prenošenje loptice”,  dok su učenici od drugog do četvrtog razreda natjecali u skakanju u vrećama i povlačenju užeta.

Male i velike olimpijske igre pozdravio je predsjednik Zajednice sportskih udruga Ivan Juričić, podrška su im svojim dolaskom dali i gradonačelnik Grada Đurđevca Hrvoje Janči i predsjednik Gradskog vijeća Željko Lacković.

Čestitamo najboljima, ali i svim sudionicima i organizatorima na uspješno obilježenom Hrvatskom olimpijskom danu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content