Oslikavanje uskrsnih jaja na Etno-tradicijskom programu

Objavljeno : 19. ožu 2018.

Oslikavanje uskrsnih jaja na Etno-tradicijskom programu

U petak 16.03.2018. godine gost na satu Etno-tradicijskog programa bio je gospodin Josip Cugovčan iz Podravskih Sesveta. Poznati je oslikavatelj uskršnjih pisanica na tradicijski način – crtanje voskom. Djecu je upoznao sa alatom kojim se ukrašava pisanica i materijalima – svijeća na kojoj se grije žica, te se stavlja u pčelinji vosak i crta po jajetu, kako da obojaju oslikano jaje i kako da koriste dvije i više boja za oslikavanje. Djeca su koristila dvije boje, crvenu i zelenu i za početnike su bili jako upješni. Hvala našem gostu na dolasku i što nam je pokazao još jedan u nizu starinskih načina ukrašavanja uskrsnih pisanica.                                                                                                                Sretan Uskrs žele vam djeca Etno tradicijskog programa i odgojiteljice Diana i Dubravka

Skip to content