Popečci od špinata

Objavljeno : 20. sij 2021.

Popečci od špinata

U Dječjem vrtiću “Maslačak”  pokušavamo upoznati djecu s različitim namirnicama te vrstama prehrane. Obuhvaćajući tako razne namirnice pripremljene kao glavno jelo koja će se ponuditi djeci.   Za ovaj puta je glavna namirnica bila  špinat i današnji “Bezmesni ručak” sastojao se od: Juha od povrća, popečci od špinata, pirjana riža, radič salata. Špinat se smatra nutritativno vrlo  vrijednom namirnicom. Ovaj put je pripremljen na drugačiji način, nego su upoznati. Djeca obožavaju špinat jer svi znamo da Popaj svoje mišiće jača upravo špinatom. Zanimljiva im je bila i salata zbog boje te su je rado jeli. Naravno da su i kompletni doručak, užina kao i voće popratili takav ručak kako bi energetski i nutritativno bili dostatni djeci. Djeca su bila jako iznenađenja i oduševljena jer su na tanjuru imali pravo šarenilo boja i okusa.

Glavna kuharica Blaženka

 

 

Skip to content