Predstava “Mala jela”

Objavljeno : 21. pro 2016.

Predstava “Mala jela”

Badnjak je i sjeku se šumske ljepotice jele i otpremaju u grad, kako bi ih ljudi okitili za Božić. Sve su prekrasne, granama bogate i međusobno čavrljaju, jedino Mala jela kržljava rastom i sasvim neugledna šuti. Naime, svako božićno stablo, pa tako i jele sanjaju da su okićene lijepim zlatnim i srebrnim kuglicama i svjetlećim lampicama te da ukrašavaju  domove, dvorane, trgove ili katedrale. Mala jela, stoga je svjesna svoga ne baš privlačnog izgleda pa sluti da će doista loše proći, odnosno da je nitko neće poželjeti. Ni slutila nije kakvu će neopisivu radost i sreću doživjeti uz svoje prijatelje, šumske životinje: vjevericu, zeca, ježa i sovu. Priča o skromnosti, dobroti i zahvalnosti namijenjena je najmlađima.

Skip to content