Preventivna akcija zdravlja zaposlenika DV “Maslačak”

Objavljeno : 20. tra 2019.

Preventivna akcija zdravlja zaposlenika DV “Maslačak”

I ove godine patronažne sestre Vesna Kovačev i Renata Pintar  iz Ispostave Đurđevac, dana 08. i 09.04.2019. obavile su preventivne preglede zaposlenicima Dječjeg vrtića Maslačak u Đurđevcu. Prilikom izvođenja mjerenja, mjerio se krvni tlak, puls, šećer u krvi, tjelesna težina te izračunavao indeks tjelesne mase. Sve se provodilo u cilju ranog otkrivanja visokog krvnog tlaka, šećerne bolesti, nepravilne prehrane, savjetovanja kod već postojećih problema te poticanja zaposlenika na vođenje brige o vlastitom zdravlju. Na taj način djelatnicima se utvrdilo zdravstveno stanje i stanje kolektiva, što je vrlo značajno u današnje vrijeme s obzirom na veliku brojnost oboljelih u Republici Hrvatskoj.

 

 

Skip to content