Prikaz živih jaslica i nastup dječjeg zbora “Maslačak”

Objavljeno : 18. pro 2017.

Prikaz živih jaslica i nastup dječjeg zbora “Maslačak”

Podno utvrde Stari grad u organizaciji Grada i Turističke zajednice u subotu 16.12.2017. godine održan je Adventski sajam na kojemu su sudjelovali brojni izlagači: OPG-ovi, domaće radinosti, udruge i obrazovne institucije koji su prezentirali i prodavali prigodne božićne ukrase, suvenire, slastice i  domaće proizvode. Ovom prilikom po prvi puta su uprizorene žive jaslice s devom Đurđicom koja je bila zvijezda večeri čiji je prvi prvi glumački nastup osigurao simpatije ne samo mališana već i odraslih.                                                                                                         Okupljeni su mogli vidjeti prizore betlehemske štalice i rođenje maloga Isusa. Scenski prikaz izvela je Udruga žena Suha Katalena koja je žive jaslice svake godine tradicionalno prikazivala na božićnoj priredbi u Suhoj Kataleni, te članovi Konjičkog kluba Đurđevački graničari. Svojim se pjesmama za pravi božićni ugođaj pobrinuo zbor Dječjeg vrtića Maslačak i Zbor Matice umirovljenika grada Đurđevca.

 

Skip to content