Promocija slikovnice “Slon kojega nisu slušale noge”

Objavljeno : 22. pro 2017.

Promocija slikovnice “Slon kojega nisu slušale noge”

U organizaciji Udruge “Latice” i Dječjeg vrtića “Maslačak” Đurđevac, u utorak 19.12.2017. godine u Gradskoj knjižnici i čitaonici Đurđevac održana je promocija slikovnice “Slon kojega nisu slušale noge” autorice Nikol Bali i ilustratorice Antonie Prilika – odgojiteljice u vrtiću “Maslačak”. Nit vodilja slikovnice je tolerancija prema različitom, njegovo prihvaćanje i život s različitim. Slikovnica ima dva cilja – prvi je humanitarnog karaktera u sklopu humanitarne akcije „Darujte prostor Laticama“, a drugi je senzibiliziranje djece vrtićke i niže osnovnoškolske dobi  o potrebama Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama Latice. Više o samoj slikovnici govorili su: predsjednica Latica Nevenka Fuchs, ilustratorica Antonia Prilika, spisateljica Nikol Bali i grafički dizajner Mario Matijašić. Ravnateljica vrtića Maslačak  Martina Repić pohvalila je ideju i inicijativu ovih mladih djevojaka koje su zajedničkim snagama osmislile i izradile slikovnicu koja će zasigurno svima, od onih najmanjih do onih najvećih pomoći i poučiti ih prihvaćanju različitosti.

 

 

Skip to content