RADIONICE S RODITELJIMA – RASTIMO ZAJEDNO

Objavljeno : 14. lis 2022.

RADIONICE S RODITELJIMA – RASTIMO ZAJEDNO

I ove pedagoške godine u Dječjem vrtiću Maslačak roditeljima su ponuđene radionice „Rastimo zajedno“ s čijom provedbom se kreće sredinom listopada. Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“ namijenjen je roditeljima najmlađe djece u dobi do četiri godine života. Sastoji se od 11 konceptualnih i tematski povezanih radionica koje provode posebno educirani voditeljski timovi stručnjaka za podršku ranom razvoju.

Na radionicama se preispituju vrijednosti na kojima roditeljstvo počiva. Uči se o potrebama djece i roditelja te o načinima njihova zadovoljavanja. Vježbaju se komunikacijske vještine i odgovara na druga pitanja za koja roditelji izraze interes. Program se temelji na pristupu osnaživanja i partnerskom odnosu voditeljica i roditelja.

Biti roditelj za mnoge je nešto najvažnije u životu, ali to iskustvo osim što je radosno i ugodno može biti i vrlo stresno.

Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“ podijeljen je u 11 susreta po temama:

 • Roditelji 21. st
 • Četiri stupa roditeljstva
 • Roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djeteta
 • Sva naša djeca i kako ih volimo
 • Slušanje – važna vještina roditeljstva
 • Kako dijete uči o svijetu oko sebe
 • Granice – zašto i kako?
 • Kreiramo i biramo rješenja
 • Roditeljske odgovornosti i još poneka pitanja
 • Biti roditelj: utjecaji i izbori
 • Završetak i novi početak

Hvala roditeljima koji će se pridružiti u provedbi radionica te marljivo i savjesno pohađati naše radionice a tako rastemo svi zajedno u zahtjevnim roditeljskim izazovima.

Skip to content