Sigurno i vješto u prometu

Objavljeno : 20. ruj 2017.

Sigurno i vješto u prometu

Auto klub Đurđevac i Policijska postaja Đurđevac zajednički su na Trgu Sv. Jurja u Đurđevcu 14.09.2017.  proveli preventivnu akciju Sigurno i vješto u prometu. U akciji su sudjelovala djeca predškolske dobi iz dječjeg vrtića Maslačak i djeca prvih razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac. Učenici osnovne škole te najstarije skupine djece “Balončići” i “Kockice” iz vrtića pokazali su na postavljenom poligonu, vještine upravljanja biciklom i drugim prometalima poput romobila i roli. U akciju su se priključili i naši najmlađi sa svojim prometalom bebebusom. Akcija se tradicionalno provodi svake godine uoči početka školske godine, a u cilju ukazivanja na opasnosti s kojima se u suvremenom prometu susreću djeca kao i na brojnost djece koja aktivno sudjeluju u prometu. Cilj ove akcije je i edukacija roditelja i djece o značaju korištenja zaštitne kacige te važnost korištenja reflektirajućih materijala u prometu. Ovakvim akcijama nastoji se kroz zabavne sadržaje približiti pojam prometa i sudjelovanja u prometu onim najmlađima, a akciji su se osim djece, u velikom broju odazvali i građani grada Đurđevca.

 

Skip to content