SIGURNO I VJEŠTO U PROMETU

Objavljeno : 13. ruj 2018.

SIGURNO I VJEŠTO U PROMETU

Auto klub Đurđevac i Policijska postaja Đurđevac zajednički su na Trgu Sv. Jurja u Đurđevcu 13.09.2018.  proveli preventivnu akciju Sigurno i vješto u prometu. U akciji su sudjelovala djeca predškolske dobi iz dječjeg vrtića Maslačak i djeca prvih razreda Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac. Učenici osnovne škole te najstarije skupine djece “Cvjetići” i “Loptice” iz vrtića pokazali su na postavljenom poligonu, vještine upravljanja biciklom i romobilom. Akcija se tradicionalno provodi svake godine uoči početka školske godine, a u cilju ukazivanja na opasnosti s kojima se u suvremenom prometu susreću djeca kao i na brojnost djece koja aktivno sudjeluju u prometu. Cilj ove akcije je i edukacija roditelja i djece o značaju korištenja zaštitne kacige te važnost korištenja reflektirajućih materijala u prometu. Ovakvim akcijama nastoji se kroz zabavne sadržaje približiti pojam prometa i sudjelovanja u prometu onim najmlađima.

 

Skip to content