”SMART FAMILY” MODEL U DJEČJEM VRTIĆU MASLAČAK

Objavljeno : 4. tra 2024.

”SMART FAMILY” MODEL U DJEČJEM VRTIĆU MASLAČAK

”Smart family” je program promicanja zdravlja kod djece koji je razvila Finska, a on sadrži brojne savjete i aktivnosti o načinima očuvanja zdravlja cijele obitelji, sve sa ciljem stvaranja zdravih navika i prevencijom debljine.

Nakon vrlo uspješne provedbe programa u Finskoj, ovaj program će biti proveden i u ostalim zemljama Europske unije. Zahvaljujući edukaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i voditeljicama edukacije, Maji Lang Morović i Sanji Meštrić, program ”Smart family” započet će sa svojom provedbom i u Dječjem vrtiću ”Maslačak”.

Provođenjem ”Smart family” programa ćemo napraviti još jedan korak prema unapređenju zdravstvene pismenosti i očuvanju zdravlja naše današnje djece i njihovih obitelji.

 

Skip to content