SURADNJA ODGOJITELJA I RODITELJA ZA DOBROBIT DJETETA

Objavljeno : 17. lis 2023.

SURADNJA ODGOJITELJA I RODITELJA ZA DOBROBIT DJETETA

Dana 12.10.2023., u prostorijama Dječjeg vrtića Maslačak odgojiteljica Veronika Zglavnik je svoje stečeno znanje za vrijeme Erasmus mobilnosti putem radionice prenijela roditeljima skupina “Iskrice” i “Kockice”.

Radionica je bila podijeljena na dvije glavne cjeline. U cjelini “Roditelji i odgojitelji u sustavu obrazovanja te njihovo uključivanje u odgoj i obrazovanje” govorilo se o najčešćim preprekama u komunikaciji odgojitelja i roditelja, kako ih riješiti ili spriječiti. Pomoću papira i flomastera roditelji su odradili vježbu čiji je zaključak bio da se stvari uvijek ne čine onakvima kakve jesu. Druga vježba “Hod privilegiranih” pokazala je kako smo svi krenuli s istog mjesta na početku života, a završili na potpuno različitim krajevima zahvaljujući drugačijim prilikama u životu.

U dijelu radionice “Izazovi podučavanja i izazovi roditeljstva” govorilo se o razvoju emocionalne inteligencije kod djece te kako poticati razvoj kroz razne aktivnosti kod kuće i u vrtiću.

 

Skip to content