SVEHRVATSKA SMOTRA DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U KUTINI

Objavljeno : 13. lis 2019.

SVEHRVATSKA SMOTRA DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U KUTINI

Dana 13.10.2019. godine Dječji vrtić „Maslačak“ Đurđevac sudjelovao je na Svehrvatskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje koja se ove godine održala u Kutini. Smotru je organizirala Udruga Lijepa naša, te je naš vrtić, kao eko vrtić,  izabran da predstavlja naš grad i županiju na državnoj razini. Na smotri su sudjelovale odgojiteljice Diana Bolteković – Tkalec i Dubravka Markovica koje su ujedno i voditeljice Etno-tradicijskog programa u dječjem vrtiću, te ravnateljica Marija Čupen Tomica. Vrtić je tradicionalnim i autohtonim pekarskim i slastičarskim proizvodima, tradicionalnim nošnjama i napjevima predstavio kulturu, tradiciju pripreme kolača i kruha i običaje Grada Đurđevca i đurđevačke Podravine. Kao prepoznatljivi proizvodi na štandu Dječjeg vrtića „Maslačak“ Đurđevac našli su se Pogača z oreji, kukuruzni kruh, pogača s čvarcima, diganka z makom i rogačom, medenjaci i krušna pogača. Odgojiteljice i ravnateljica su osim prezentacijskog dijela, sudjelovale i u svečanoj procesiji prinosa darova i plodova zemlje koja je bila organizirana u jutarnjim satima. Odgojiteljice i ravnateljica su uspješno prezentirale proizvode i običaje Đurđevca i okolnih naselja, te za svoj štand i trud dobile zahvalnice organizatora.

 

Skip to content