SVEHRVATSKA SMOTRA DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U MALINSKOJ

Objavljeno : 16. lis 2017.

SVEHRVATSKA SMOTRA DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U MALINSKOJ

Dana 15.10.2017. godine Dječji vrtić „Maslačak“ Đurđevac sudjelovao je na Svehrvatskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje koja se ove godine održala u Malinskoj na otoku Krku. Smotru je organizirala Udruga Lijepa naša, te je naš vrtić, kao eko vrtić,  izabran da predstavlja naš grad i županiju na državnoj razini. Na smotri su sudjelovale odgojiteljice Diana Bolteković – Tkalec i Dubravka Markovica koje su ujedno i voditeljice Etno-tradicijskog programa u dječjem vrtiću, te ravnateljica Martina Repić.  Vrtić je tradicionalnim i autohtonim pekarskim i slastičarskim proizvodima, tradicionalnim nošnjama i napjevima predstavio kulturu, tradiciju pripreme kolača i kruha i običaje Grada Đurđevca i đurđevačke Podravine. Kao prepoznatljivi proizvodi na štandu Dječjeg vrtića „Maslačak“ Đurđevac našli su se Pogača z oreji, Svetojanska zlevanka, kukuruzni kruh, leplenci z pekmezom, diganka z makom i oreji, medenjaci i krušna pogača. Odgojiteljice i ravnateljica su osim prezentacijskog dijela, sudjelovale i u svečanoj procesiji prinosa darova i plodova zemlje koja je bila organizirana u jutarnjim satima od dvorane do crkve u Malinskoj.                                                                                                                Odgojiteljice i ravnateljica su uspješno prezentirale proizvode i običaje Đurđevca i okolnih naselja, te za svoj štand i trud dobile zahvalnice organizatora.

 

Skip to content