Svehrvatska smotra Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Objavljeno : 5. lis 2017.

Svehrvatska smotra Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dječji vrtić „Maslačak“ Đurđevac će u razdoblju od 14. – 15.10. 2017. godine, sudjelovati na Svehrvatskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje koja će se održati u Malinskoj na otoku Krku. Smotru organizira Udruga Lijepa naša u suradnji sa školama, vrtićima i udrugama iz cijele Hrvatske, te školama u kojima se provodi nastava na hrvatskom jeziku iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Mađarske, Austrije, Rumunjske, Italije, Crne Gore i Slovačke. Naš vrtić je izabran da na Smotri predstavlja zavičajnu kuhinju, kulturu i običaje našega kraja.
Vrtić će se predstaviti autohtonim kolačima i domaćim kruhom, te će prezentirati Etno-tradicijski program koji se provodi u vrtiću.
Obilježavanje Dana kruha u vrtićima, osnovnim i srednjim školama i ostalim ustanovama za odgoj i obrazovanje pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju, te kroz ovu svakodnevnu namirnicu, potiče svijest o zdravoj prehrani, ekološkoj poljoprivredi i očuvanju tradicije.

 

Skip to content