SVI SMO RAZLIČITI, ALI JEDNAKO VAŽNI

Objavljeno : 7. srp 2023.

SVI SMO RAZLIČITI, ALI JEDNAKO VAŽNI

U Dječjem vrtiću ”Maslačak” održana je radionica na temu inkluzije pod nazivom ” Svi smo različiti, ali jednako važni”.  Cilj radionice bio je proširiti spoznaju o uvažavanju različitosti koja ima ključnu ulogu u formiranju stavova, vrijednosti i ponašanja djece spram raznolikosti prirode svijeta koja ih okružuje te je temelj svake uspješne inkluzije. Djeca su na radionici izrađivala lutkice djece iz različitih dijelova svijeta. Kroz ovakve vrste aktivnosti učimo djecu da odrastaju u tolerantne osobe, bez predrasuda prema drugima.

Radionicu je održala odgojiteljica Marija Vinković koja je u sklopu Erasmus+ projekta ”Želimo bolje” dječjeg vrtića Maslačak boravila u Francuskoj. Odgojiteljica je već održala stručno predavanje za odgojiteljice i stručne suradnike vrtića, a sada je uslijedila i praktična radionica s djecom.

Skip to content