SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS

Objavljeno : 2. velj 2022.

SVJETSKI  DAN ČITANJA NAGLAS

LitWorld je 2010. godine osnovao Svjetski dan čitanja naglas kao priliku da ljudi širom svijeta proslave radost čitanja naglas i zalažu se za pismenost kao temeljno ljudsko pravo koje pripada svima. Tijekom posljednjih deset godina, Svjetski dan čitanja naglas razvio se u globalni pokret milijuna čitatelja, pisaca i slušatelja iz zajednica širom svijeta koji se okupljaju kako bi odali počast radosti i moći čitanja i dijeljenja priča i nastavili proširivati definiciju i opseg globalne pismenosti.

I naša knjižnica pridružila se obilježavanju ovog dana, čitajući kratke priče i slikovnice djeci starijih odgojnih skupina Dječjeg vrtića Maslačak Đurđevac. Nakon pročitane priče, uslijedila je kreativna radionica i neizostavna igra novim didaktičkim igračkama na našem dječjem odjelu.

Čitajte naglas, naravno, i starijoj djeci, oni to jako vole. A i sebi, zašto ne!

Skip to content