SVJETSKI DAN ORALNE HIGIJENE

Objavljeno : 21. ožu 2022.

SVJETSKI DAN ORALNE HIGIJENE

U sklopu projekta ”Godina zdravih navika” u Dječjem vrtiću Maslačak obilježili smo Svjetski dan oralnog zdravlja. U goste smo pozvali dr. stomatologinju Danu Vlašić koja je priredila edukaciju za djecu predškolskih skupina. Kroz prigodno predavanja dr. Vlašić je skrenula pozornost djeci o važnosti redovitog održavanja higijene zuba, mliječnih i trajnih, pravilnog četkanja te redovitih posjeta stomatologu. Djeci je naglašeno kako je preventivan odlazak kod stomatologa uvijek bolji nego kada se zubići već nađu u problemu. Sve je popraćeno demonstracijama pravilnog četkanja i primjerima adekvatnih četkica za dječje zube.

Po završetku edukacije svako dijete je na dar dobilo prigodni poklon: edukativnu brošuru, četkicu i pastu za zube.

Zahvaljujemo dr.dent.med. Dani Vlašić i med. sestri  Ani na poučnom predavanju!

Skip to content