TJEDAN ZDRAVLJA U DJEČJEM VRTIĆU MASLAČAK ĐURĐEVAC

Objavljeno : 30. tra 2023.

TJEDAN ZDRAVLJA U DJEČJEM VRTIĆU MASLAČAK ĐURĐEVAC

Od 3. travnja do 7. travnja u Dječjem vrtiću Maslačak održavao se Tjedan zdravlja. Osamnaest skupina vrtića sudjelovalo je u obilježavanju tjedna zdrave prehrane. Zvjezdice, Krijesnice te jasličke skupine Zečići, Kikići i Jabučice u ponedjeljak su se upoznavali sa svijetom žitarica. U utorak su Jagodice, Srčeka, Medvjedići i Žirafice odali počast povrću. Srijeda je bila rezervirana za mliječne proizvode u skupinama Lavići, Zebrice i Limači. U četvrtak su se odgojne skupine Kapljice, Točkice i Pandice upoznavale sa voćem, a petak smo završili sa bjelančevinama u odgojnim skupinama Kockice, Iskrice i Mravići.

Tjedan je bio ispunjen sa raznim edukativnim didaktičkim igrama vezanima uz prehranu, zanimljivim aktivnostima, posjetama i druženjima. Djeca su se družila sa prodavačicama iz trgovina u kojima su se direktno upoznala sa namirnicama koje su proučavala. Družili su se čak i sa životinjama.

Pozdravljamo ovakvu inicijativu u kojoj su djeca iznimno uživala te joj se radujemo i dogodine.

Skip to content