U MASLAČKU ZAPOČELO PROVOĐENJE RADIONICA ”RASTIMO ZAJEDNO”

Objavljeno : 21. stu 2023.

U MASLAČKU ZAPOČELO PROVOĐENJE RADIONICA ”RASTIMO ZAJEDNO”

Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“ namijenjen je roditeljima najmlađe djece u dobi od godine dana do četiri godine života. Sastoji se od 11 konceptualnih i tematski povezanih radionica koje provode posebno educirani voditeljski timovi stručnjaka za podršku ranom razvoju.

Na radionicama se uči se o potrebama djece i roditelja te o načinima njihova zadovoljavanja. Vježbaju se komunikacijske vještine i odgovara se na druga pitanja za koja roditelji izraze interes. Program se temelji na pristupu osnaživanja i partnerskom odnosu voditeljica i roditelja.

Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“ podijeljen je u 11 susreta po temama:

 • Roditelji 21. st
 • Četiri stupa roditeljstva
 • Roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djeteta
 • Sva naša djeca i kako ih volimo
 • Slušanje – važna vještina roditeljstva
 • Kako dijete uči o svijetu oko sebe
 • Granice – zašto i kako?
 • Kreiramo i biramo rješenja
 • Roditeljske odgovornosti i još poneka pitanja
 • Biti roditelj: utjecaji i izbori
 • Završetak i novi početak

I ove pedagoške godine u Dječjem vrtiću ”Maslačak” roditeljima su ponuđene radionice ”Rastimo zajedno” što je određeni broj roditelja s oduševljenjem prihvatio. Prva radionica održana je 21.11.2023. s početkom u 12 sati.

Ciljevi prve radionice su sljedeći:

 • Prepoznavanje važnosti ranog razvoja, važnosti i zahtjevnosti roditeljske uloge te prihvaćanje sudjelovanja u Programu radionica kao ostvarivanje prava roditelja na podršku
 • Povećanje uvida u svoj subjektivni doživljaj roditeljstva i njegove sličnosti s doživljajima drugih roditelja
 • Povećanje uvida u osobni rast kao roditelja

Roditelji koji su pristupili radionicama su se poprilično brzo povezali te je atmosfera bila izrazito ugodna.  Komunikacija se odvijala bez ustručavanja, a sami roditelji su izrazili zadovoljstvo svojim dolaskom. Veselimo se idućem susretu.

 

 

Skip to content