UPOZNAJMO CHIA SJEMENKE I KOPRIVU

Objavljeno : 16. tra 2019.

UPOZNAJMO CHIA SJEMENKE I KOPRIVU

Dječji vrtić “Maslačak” svaki mjesec provodi projekt Zdravi doručak. Ovaj mjesec smo djeci odlučili predstaviti koprivu i chia sjemenke. Pripremili smo im namaz od domaćeg sira i chia sjemenki na kruhu od koprive te čaj od koprive. Odgojna skupina “Kikići” zajedno s odgojiteljicama Anom i Marinom izradili su plakat. Djeca su na taj način imala priliku probati chia sjemenke te saznati ponešto o njima. Posebno su se iznenadili jer su sjemenke tako sićušne, a nisu se baš do sad puno susreli s njima.U tim sjemenkama se skriva prava riznica važnih tvari i spojeva koji blagotvorno utječu na ljudsko zdravlje. Dogovorili smo se kako ćemo ih isprobati dodajući ih u salatu. Kruh i čaj su im bili posebno fini. Kruh su imali prilike već jesti jer ga imamo u našem novom jelovniku, ali pravo iznenađenje je bio čaj od koprive. Nimalo se nisu bojali peckanja, a svi su bar koji put osjetili čari koprive prilikom igre. Kad su djeca saznala koliko je kopriva zdrava te da je prirodni koncentrat vitamina i minerala, iznenađenju nije bilo kraja. Možda ih dočeka za ručak uskoro i koje jelo od koprive.

 

Skip to content