USPJEŠNO ZAVRŠEN CIKLUS EDUKACIJA S ODGOJITELJICAMA DJEČJEG VRTIĆA MASLAČAK

Objavljeno : 11. tra 2022.

USPJEŠNO ZAVRŠEN CIKLUS EDUKACIJA S ODGOJITELJICAMA DJEČJEG VRTIĆA MASLAČAK

Dječji vrtić Maslačak ove je pedagoške godine sudjelovao u nizu edukacija EOS Centra za doživljajnu i relacijsku pedagogiju.

Program edukacija obuhvaćao je sve pedagoške dimenzije rada sa „zahtjevnom” djecom u dječjim vrtićima odnosno sa djecom koja pokazuju neobičnosti tj. teškoće u ponašanju, socijalno-emocionalnom i senzornom razvoju. Program je adresiran na odgojiteljice i njihov doživljaj „zahtjevnosti“ (temeljem empirijskih istraživanja).

Obradili smo sljedeće tematike:

  • Zahtjevno, posebno, problematično dijete
  • Neusmjerena pozornost, hiperaktivnost, impulzivnost kao razvojni problem
  • Autistično dijete: susret s drugom kulturom
  • Prkos i agresivnost kod djece
  • Strašljivo dijete i strah kao razvojni fenomen
  • Tužno i depresivno dijete
  • Djeca psihički bolesnih roditelja („nevidljiva djeca“)
  • Suradnja i partnerstvo odgajatelja i roditelja zahtjevnog djeteta

Autorica i predavač je prof dr. sc. Slavica Bašić, prof. pedagogije i psihologije, doktor pedagogijskih znanosti sa specijalizacijama u tradicionalnim i suvremenim koncepcijama odgoja i obrazovanja, u logoterapiji i egzistencijalnoj analizi, geštalt pedagogiji, umirovljena je sveučilišna profesorica u trajnom zvanju, u  Eos Centru je  aktivna kao autorica i predavač u programima cjeloživotnog usavršavanja pedagoških djelatnika.

Profesorica Bašić je prije svega jedna karizmatična osoba koja je naš kolektiv obogatila ne samo sa informacijama i znanjima već i samim svojim dolascima i životnim iskustvom i na tome joj jedno veliko hvala.

 

Skip to content