USPJEŠNO ZAVRŠEN CIKLUS RADIONICA S ODGOJITELJIMA „RASTIMO ZAJEDNO“

Objavljeno : 16. ožu 2022.

USPJEŠNO ZAVRŠEN CIKLUS RADIONICA S ODGOJITELJIMA „RASTIMO ZAJEDNO“

Uspješno završen prvi ciklus od sedam radionica s odgojiteljima koje su nastale kao odgovor na potrebu da se primjena programa „Rastimo zajedno“ osim na roditelje proširi i na odgojitelje s ciljem da i oni usvoje i primjenjuju u svakodnevnom susretanju i radu s djecom i roditeljima vrijednosti, znanja i vještine koje Program promovira. Ove pedagoške godine održan je tako prvi ciklus radionica u dječjem vrtiću „Maslačak“. Radionice s odgojiteljima najvećim su dijelom identične ili vrlo slične radionicama s roditeljima kako bi odgojitelji neposredno iskusili kako se radi s roditeljima (i što roditelji govore o svojoj djeci i svom roditeljstvu) te stekli znanja i vještine koje su ponuđene i roditeljima.  Odgojitelji su tijekom radionica spoznali bolji kontakt sa svojim iskustvom „biti odgojitelj“ i doživljajem zahtjeva odgojiteljske uloge.

 

Teme po radionicama s odgojiteljima:

Prva radionica: RODITELJI 21. STOLJEĆA i ČETIRI STUPA ODGOJA U NAJBOLJEM INTERESU DJETETA

Druga radionica: PSIHOLOŠKE POTREBE DJETETA i TRI DIJALOGA

Treća radionica: RODITELJSKI CILJEVI i KAKO DIJETE UČI O SVIJETU OKO SEBE

Četvrta radionica: SLUŠANJE – VAŽNA VJEŠTINA RODITELJSTVA

Peta radionica:  GRANICE: ZAŠTO I KAKO?

Šesta radionica: KREIRAMO RJEŠENJA

Sedma radionica: PODIZATI I ODGAJATI DJECU

 

Veliko hvala svim odgojiteljicama koje su se vrijedno i aktivno priključile radionicama, bilo nam je lijepo rasti s vama.

 

Provoditeljice radionica:

Tihana Š. i Marina K.

Skip to content