Večer matematike 2017.

Objavljeno : 8. pro 2017.

Večer matematike 2017.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Željeli bismo zahvaliti svim roditeljima  i djeci što su i ove godine odlučili sudjelovati u projektu Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i Dječjeg vrtića Maslačak. Sretni smo što smo zajedno popularizirali matematičku znanost, razvili pozitivan stav roditelja i djece prema matematici te pokazali svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna.

Od ove godine glavni sponzor Večeri matematike postao je IRIM, Institut za razvoj i inovativnost mladih te potpora Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Skip to content