VEČER MATEMATIKE U DJEČJEM VRTIĆU ”MASLAČAK”

Objavljeno : 7. pro 2023.

Dječji vrtić ”Maslačak” obilježio je Večer matematike 7.12.2023. godine u velikoj dvorani vrtića. Ove godine sudjelovalo je 25 djece zajedno sa svojim roditeljima.

Večer matematike projekt je Hrvatskog matematičkog društva koje za svoj cilj ima popularizacija matematičkog i logičkog načina razmišljanja kako kod djece predškolske dobi, tako i kod njihovih roditelja. Svake godine u prosincu ovakve radionice održavaju se u vrtićima i školama diljem Hrvatske.

Večer matematike organizirana je u obliku radionice za djecu i roditelje koja uključuje male radne centre odnosno “matematičke stanice” s matematičkim aktivnostima koje djeca rješavaju samostalno ili uz pomoć roditelja. Djeca prolaze kroz radne centre te na kraju dobiju Zahvalnicu o sudjelovanju. Aktivnosti su prilagođene djeci predškolske dobi te djeca zajedno s roditeljima kroz igru i zabavu  usvajaju osnovne i početne matematičke pojmove.

Bila je to izvrsna prilika za uvjeriti se kako matematika ipak može biti i zabavna. Veselimo se i sljedećoj godini.

Skip to content