VEČER MATEMATIKE U DJEČJEM VRTIĆU “MASLAČAK”

Objavljeno : 6. pro 2018.

VEČER MATEMATIKE U DJEČJEM VRTIĆU  “MASLAČAK”

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava djece prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Željeli bismo zahvaliti svim roditeljima  i djeci što su i ove godine odlučili sudjelovati u projektu Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i Dječjeg vrtića Maslačak. Sretni smo što smo zajedno popularizirali matematičku znanost, razvili pozitivan stav roditelja i djece prema matematici te pokazali svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna.

Od ove godine Večeri matematike je u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

.

 

 

Skip to content