Vrtićanci predstavili Legendu o Picokima

Objavljeno : 24. svi 2018.

Vrtićanci predstavili Legendu o Picokima

U spontanoj i razigranoj izvedbi 17-tero mališana, polaznika etno-tradicijskog programa  Dječjeg vrtića „Maslačak“ Đurđevac, predstavilo je  “Legendu o Picokima” predsjednici Republike Hrvatske  Kolindi Grabar-Kitarović u njezinom Uredu na Pantovčaku.

Pjesmom i scenskim prikazom mali su Đurđevčani, sa svojim odgojiteljicama Dianom Bolteković-Tkalec i Dubravkom Markovica, v.d.ravnateljicom Marijom Čupen Tomica  i gradskom vijećnicom Kristinom Benko Markovica pokazali da se u Gradu Picoka tradicijska baština čuva i promiče od malih nogu. Svojom izvedbom Male Picokijade, vrtićanci su dočarali našu veliku “Legendu o Picokima” i oduševili Predsjednicu u njezinom Uredu. Predsjednicu su pozvali da im bude dragi gost  na ovogodišnjoj  50 jubilarnoj  Picokijadi, te joj uručili prigodne poklone.

Skip to content