Vrtićarci sa osnovnoškolcima medenim doručkom najavili Medveni den

Objavljeno : 12. lis 2017.

Vrtićarci sa osnovnoškolcima medenim doručkom najavili Medveni den

U Osnovnoj školi Grgura Karlovčana jutro je danas bilo iznimno veselo i slatko. Škola je u suradnji s Gradom Đurđevcom, Klasterom pčelara Podravine i Pčelarskom udrugom Bagrem organizirala medeni doručak za sve vrtićarce i učenike. Pčelari su tom prilikom donirali 10 kila meda, a osim uživanja u slatkom doručku najmlađi su mogli saznati gdje pčele žive, kako se proizvodi med i što rade pčelari. Djecu je posebno oduševilo isprobavanje zaštitnih odjela i pregledavanje košnice koju su sa sobom donijeli pčelari. Cilj projekta je potaknuti stvaranje zdravih prehrambenih navika, poručiti zašto je važno i dobro koristiti med u svakodnevnoj prehrani. Ovime nastojimo promovirati zdrave prehrambene navike te dobrobit meda koji kao nepresušni izvor minerala, vitamina, antioksidansa, energije i regenerativnih tvari igra važnu ulogu u životu- rekao je gradonačelnik Hrvoje Janči.            Medeni doručak je samo početak bogatog programa koji se očekuje u subotu na 14. Medvenom denu gdje će nastupiti naši vrtićarci skupine “Sovice” te učenici OŠ Grgura Karlovčana.

Skip to content