Zagrebačka banka donirala dva računala djeci vrtića Maslačak Đurđevac

Objavljeno : 29. pro 2017.

Zagrebačka banka donirala dva računala djeci vrtića Maslačak Đurđevac

Djeca polaznici Dječjeg vrtića “Maslačak” Đurđevac donacijom Zagrebačke banke poslovnice u Đurđevcu dobili su dva kompleta računala za opremanje digitalnih kutića u novoopremljenom vrtiću.  Budući da je informatička pismenost danas vrlo važna i neophodna, djeci je, uz ostale oblike igre i učenja, potrebno omogućiti pristup računalu. Pravilno korištenje računala, na zanimljiv i kvalitetan način, obogaćuje djetetov razvoj. Upotreba računala u predškolskoj dobi najčešće se svodi na korištenje računala za igru i razonodu. Upravo su to načini kroz koje djeca predškolske dobi najviše uče. Djeca vrlo lako usvajaju pravila rada na računalu, bilo da je riječ o igranju računalnih igara, crtanju, pregledavanju slika ili prvim pokušajima pisanja, odnosno korištenja Interneta. Računala su preuzeli ravnateljica Martina Repić i domar Vlado Nikša.

 

 

 

Skip to content