ZDRAVI DORUČAK…nešto slatko za kraj!

Objavljeno : 30. svi 2019.

ZDRAVI DORUČAK…nešto slatko za kraj!

Dječji vrtić “Maslačak” svaki mjesec provodi projekt Zdravog doručka .Ovaj mjesec smo djeci odlučili predstaviti da i slatko možemo ponekad pojesti u zdravijem oblik. Ponudili smo im mlijeko zajedno s keksićima od integralnoga brašna kao savršenu kombinaciju. Za tu prigodu odgojna skupina “Pčelice” zajedno s odgojiteljicama Renatom i Mirjanom su izradile zanimljivi plakat. Mlijeko je predodređeno za prehranu mladog organizma jer sadrži gotovo sve tvari potrebne za razvoj i rast. Pije se već tisuću godina, a kroz povijest je u mnogim civilizacijama bilo visoko cijenjeno. Najpoznatije je po sadržaju minerala kalcija koji održava jačinu i gustoću kostiju, vitamin A i D, bjelančevine i dr., dakle veliku količinu hranjivih tvari. Djecu smo na njima razumljiv način upoznali s proizvodima koji se dobivaju od mlijeka. Kao što su jogurt, sir, maslac, vrhnje, mliječni namazi koje isto tako imamo na našem jelovniku. Brašno je svima poznata namirnica. Najčešće djeca prepoznaju pšenično bijelo brašno. Upoznali smo ih s nekoliko vrsta brašna, a među njima i s integralnim brašnom. Zahvaljujući načinu obrade zrna pšenice ima sačuvano puno više nutrijenata od pšeničnog brašna nižih tipova, a time i manje škroba. Odlično je za regulaciju probave, a zajedno s zobenim pahuljicama, medom, tamnom čokoladom mogu se pripremiti prave male energetske bombe za vesele i razigrane mališane. Djeca su bila iznenađena okusom te smo na najslađi način zaokružili našu priču za ovu pedagošku godinu. Zahvaljujemo se glavnoj kuharici našeg vrtića što je pomno osmislila svaki zdravi doručak u ovoj pedagoškoj godini.  Do idući put u nekom novom projektu!

 

 

Skip to content