ZDRAVI DORUČAK – TUNA I ČAJ OD BOROVNICE

Objavljeno : 13. pro 2018.

ZDRAVI DORUČAK – TUNA I ČAJ OD BOROVNICE

U sklopu projekta Zdrave prehrane koji provodimo u vrtiću , mjesečno odaberemo dvije namirnice i s njima upoznamo djecu. Pokušamo na njima razumljiv način ispričati priču i približiti namirnice kako bi ih zavoljeli te pokušali svoje novo iskustvo ponijeti kućama. Tuna je nutritivno vrlo bogata namirnica. Dobar je izvor proteina, minerala i vitamina B kompleksa. Poznata je po izvoru esencijalnih omega-3 masnih kiselina. Osim u svježem i zamrznutom obliku najčešće se kupuje konzervirana u ulju. Borovnica je neobične plavkasto ljubičaste boje. Njezin ljubičasti sok je bogat provitaminom A. Ima dragocjena antiseptička i digestivna svojstva. Djeca je vole jer je ukusna, a mi smo im pokušali približiti borovnicu kao ukusan čaj.

 

Skip to content