ZDRAVI DORUČAK U VRTIĆU

Objavljeno : 21. ožu 2020.

ZDRAVI DORUČAK U VRTIĆU

Dječji vrtić “Maslačak” svaki mjesec provodi projekt “Zdravi doručak”. Ovaj mjesec smo odlučili predstaviti mlijeko te pokazati što sve dobivamo od mlijeka. Za tu prigodu su djeca odgojne skupine “Sovice” zajedno sa svojim odgojiteljicama izradila plakat. Opg Kišićek iz Ferdinandovca nam je u tome pomogao te nam donio svježe mlijeko. Tako su djeca probala i pomirisala pravo domaće mlijeko. Glavna kuharica Blaženka im je pokazala kako se radi svježi sir te su ga djeca rado i probala. Probali su domaće kiselo mlijeko te se upoznali i s ostalim proizvodima od mlijeka koje djeca jedu u vrtiću kao i kod kuće. “Sovice” su vrlo aktivno sudjelovale i slušale zanimljivosti o mlijeku kao npr.da se pije već skoro 1000 godina te je u mnogim civilizacijama bilo visoko cijenjeno. Također su saznali da im pomaže u rastu i razvoju te očuvanju kostiju.

 

 

Skip to content