Zelena čistka u Dječjem vrtiću „Maslačak”-Najmlađi učili o važnosti zaštite okoliša

Objavljeno : 20. ožu 2023.

Zelena čistka u Dječjem vrtiću „Maslačak”-Najmlađi učili o važnosti zaštite okoliša

Kao eko-vrtić, naš vrtić i ove godine se uključio u akciju Zelena čistka. U sklopu akcije Zelena čistka djeca Dječjeg vrtića Maslačak su sudjelovala u čišćenju okoliša vrtića te okoliša oko Hostela Borik.  Zelena čistka je najveći ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj koja ima za cilj osvijestiti važnost  čistog okoliša te okupiti sve građane u zajedničkom cilju za bolju i zeleniju budućnost.

Sudjelovanje najmlađih u akcijama čišćenja od iznimne je važnosti, jer aktivnim doprinosom čišćem okolišu postaju pozitivan primjer svojim vršnjacima, podižu svijest o očuvanju okoliša,  kroz pravilno odvajanje i odlaganje otpada, ali i odrasle potiču da postanu bolji u odnosu s prirodom.

Skip to content