7. RADIONICA S RODITELJIMA – Granice: zašto i kako?

Objavljeno : 29. stu 2022.

7. RADIONICA S RODITELJIMA – Granice: zašto i kako?

Granice: zašto i kako?

1. Osvrt na domaću zadaću (5 min)
  2. Koliko ste u stanju slijediti upute (5 min)
  3. Regulacija i samoregulacija (10 min)
  4. Zabranjujem, dopuštam, očekujem (30 min)
  5. Povratna informacija (20 min)
  6. Slažemo JA-poruke (20 min)
  7. Pretvaramo zabrane u dopuštenja i očekivanja (20 min)
  8. Slagalica osobnog rasta kao roditelja (5 min)
  9. Film „Djeca rade što djeca vide“

CILJ:

Povećanje uvida u različite načine vođenja djeteta, te postavljenja granica i očekivanja

Osvješćivanje izricanja dopuštenja, očekivanja i JA – poruka

Povećanje znanja o načinima stjecanja samokontrole te o roditeljskim postupcima usmjeravanja (regulacija koja vodi ka samoregulaciji)

OSVRT:

Roditelji su bili zainteresirani i za ovu vrlo važnu radionicu, jer granice su područje u kojem svi želimo ojačati. Motivirano su slušali teorijski dio te se uključivali u rasprave. Shvatili su važnost povratne informacije kada smo zajednički navodili primjere i brzo su shvatili zadatak za raspravu u parovima. Uvidjeli su kroz aktivnost da imaju ponajviše zabrana i to ih je iznenadilo. Kod primjera su se fokusirali na odlazak u trgovinu ili posjete prijateljima te većinu vremena o tome i raspravljali, neki su rekli kako unaprijed pripreme djecu i razgovaraju s njima a neki to odrade u trenutnoj situaciji. Zajedno smo osvijestili važnost „Ja poruka” i njihovu dobrobit kod komunikacije s djecom i odraslima. Film na kraju radionice izazvao je snažne emocije kod svih prisutnih zbog svoje važne poruke roditeljima.