DOLAZAK SV. NIKOLE

Objavljeno : 6. pro 2021.

DOLAZAK SV. NIKOLE

Djeca u skupini Iskrice su se u proteklom tjednu s nestrpljenjem pripremala za dolazak sv. Nikole. Okupljeni na tepihu vodili smo naše male tematske razgovore o dobrom starom svecu i djeca su bila vrlo aktivna opisujući kako izgleda, a posebno što radi i po čemu je poznat. Sastavili smo i pismo naših želja koje su bile vrlo kreativne i interesantne, te ga stavili u naš zajednički prostor da ga sv. Nikola može pročitati. Izložili smo i naše likovne radove na temu “čizmice” oblikovane od domaćeg plastelina i obojane crvenom temperom kao i čizmice ukrašene šarenim kolaž papirom. Čitali smo prigodne tekstove, pričali kratke priče – ˝ Moj susret sa sv. Nikolom˝, ˝ Priča o sv. Nikoli˝ i skraćenu verziju priče ˝ Sv. Nikola bake Julijane ˝.

Naučili smo i nekoliko prigodnih pjesmica – Dođi sv. Nikola i sv. Niko svijetom šeta, te igru uz ples – Ručice nam Niko daj.  U dvorani našeg vrtića prisustvovali smo predstavi Bakina cipela u izvedbi dramske skupine vrtića.

U narednom periodu pripremamo se za dolazak dragog nam blagdana  Božića…

Odgojiteljica: Diana i med. sestra Sonja