IGRE PAPIROM

Objavljeno : 10. lis 2022.

IGRE PAPIROM

Da bi djeca znala čuvati svoju okolinu, potrebno im je objasniti što to znači i kako oni mogu pomoći. Aktivnostima na temu „papir“ odgojiteljice su željele približiti djeci svijet papira kroz nekoliko praktičnih primjera te ih usmjeriti na pravilno korištenje svih vrsta papira. Upoznale su ih s nastankom i vrstama papira, što je recikliranje i kako se reciklira. Djeca su provela aktivnosti kaširanja, izrade didaktičkih igara, rezanja, lijepljenja i presavijanja papira. Kroz tjedan su djeca učila kako neupotrijebljeni papir/karton ne mora uvijek završiti u otpadu, već se može prenamijeniti u nešto novo pa su tako i sami odlučili od starog neiskorištenog kartona izraditi didaktičke igre. Došli su do spoznaje kako od nečeg starog i tmurnog može izaći nešto korisno i lijepo. U posljednja 3 tjedna „Kapljice“ su kroz navedene aktivnosti nastojale naučiti da se svaki otpadni materijal može iskoristiti i prenamijeniti u nešto novo.

Odgojiteljice Ljiljana P. i Klara M.