PROJEKT SKUPINE GLJIVICE

Objavljeno : 1. kol 2022.

PROJEKT SKUPINE GLJIVICE

Cilj našeg projekta bio je razvoj djetetove svijesti o važnosti pravilne prehrane i redovite i pravilne higijene zubi. Da bi ostvarili naš cilj kroz poticaje, aktivnosti, teme i sadržaje koje smo nudili, poticali smo i razvijali naviku svakodnevnog pranja zubi. Upoznali smo djecu s činjenicama i razlozima ispadanja mliječnih i rasta trajnih zubi, različitim načinima higijene zubi, isticali važnost ishrane za zdravlje zubi, te poticali radoznalost, bogatili dječji rječnik novim pojmovima. S provedenim aktivnostima osnaživali smo djecu za javne nastupe i uspješno prezentiranje naučenog te neutralizirali strah od redovitog posjeta stomatologu.
Projekt se odvijao kroz tri faze od veljače do lipnja. U prvoj fazi smo kroz proučavanje knjiga, literature i gledanja videozapisa proširivali dječju spoznaju o ovoj temi te bogatili njihov rječnik. Rezultat naučenog bila je izrada plakata, modela zubala, modela jezika (okusi), dijelova zuba, izrade lutkica za dramatizaciju naučenog, izrada kutijica za spremanje ispalih zuba, pinjate, izrade domaće paste za zube te smo oformili novi centar u našoj sobi.
U drugoj fazi projekta odlazimo na predavanje stomatologinje Dane Vlašić, te u posjet stomatološkoj ordinaciji “Glavosek” gdje kroz interaktivnu igraonicu stječemo nova iskustva, a djeca uspijevaju neutralizirati strah od odlaska stomatologu.
Treća faza se sastojala od pripreme za prezentaciju projekta djeci skupine „Jagodice”. Osim već izrađenih modela, plakata i pinjate, djeca su za ovu aktivnost pripremila društvenu podnu igru „Zubolandija” te izradili tjedni podsjetnik za pranje zubi. Prezentacija se održala 28. lipnja u skupini Jagodica te smo time uspješno završili ovogodišnji projekt.

 

Odgojiteljice: Ljiljana i Ana

 

Skip to content