PROJEKT SKUPINE JAGODICE

Objavljeno : 3. kol 2022.

PROJEKT SKUPINE JAGODICE

U pedagoškoj godini 2021./2022. vođene dječjim interesom započeli smo projekt pod nazivom „Šuma“. Projekt je trajao od rujna 2021. do lipnja 2022. godine. Cilj projekta bio je naglašavanje važnosti očuvanja okoliša (šuma) i stvaranje ekološki educirane, svjesne i savjesne djece te upoznavanje šumskih biljaka i životinja.

Zadaci projekta bili su:
• bogaćenje dječje spoznaje kroz usvajanje pojmova o šumskom svijetu (vrste drveća, šumski plodovi i životinje), te usvajanje novih pojmova: hibernacija, crnogorica, bjelogorica
• razvijati dječju maštu i kreativnost kroz razne likovne tehnike
• usvajanje znanja o ekologiji te ekološkoj osviještenosti; odgovorno se ponašati prema prirodi
• promicanje ekološkog načina života u vrtiću i izvan njega
• omogućiti djeci kontakt s prirodom ( šetnje, posjete, briga o sadnicama) te naučiti djecu da poštuju i vole prirodu oko sebe

Ovim projektom djeca su kroz životno-praktične, spoznajne i likovne aktivnosti upoznala šumski svijet: drvo kroz sva godišnja doba, vrste drveća, životinje, gljive, šumske plodove, staništa životinja. Naglasak je na drvu koje nam daje kisik za disanje, ali je i važan čimbenik u proizvodnji papira. Djeca su imala prilike sudjelovati u samom procesu reciklaže papira. Ostvarene su uspješne suradnje s roditeljima, posjete i susreti među kojima je bila radionica „Zagonetno drvo“, posjeta lovcu i lovačkoj sobi, te izlet u planinarski dom „Kamenitovac“ i šetnja šumom. Kroz cijelu godinu njegovali smo dobivene sadnice hrasta, breze i vrbe koje ćemo posaditi za buduće generacije.

Odgojiteljice: Valentina i Ana

 

 

Skip to content