PROJEKT SKUPINE KOCKICE

Objavljeno : 4. kol 2022.

PROJEKT SKUPINE KOCKICE

Kroz priču „Ježeva kućica“ i razne slikovnice srodnih tema upoznali smo se s različitim vrstama životinjskog i biljnog svijeta. Upoznali smo ih s različitim vrstama staništa, prehrane i izgleda životinja. Proširili smo spoznaju o šumi, livadi i biljkama općenito. Sve smo to potkrijepili raznom didaktikom, video isječcima, animiranim filmovima, slikovnicama, enciklopedijama.

Ideja za projekt je nastala početkom pedagoške godine kad smo pustili audio snimak „Ježeva kućica“ koji je kod djece izazvao veliko zanimanje. Projekt smo započeli daljnjim upoznavanjem s pričom, a kasnije njezinim dijelovima, likovima i prirodnim staništima.  Kroz suradnju s roditeljima organizirali smo  prikupljanje kukaca, prirodnina i biljaka. Posjetili smo „Gradsko kazalište Bjelovar“ gdje smo gledali predstavu učenika osnovne škole „Ježeva kućica“. U posjet nam je došao otac Dolček kako bi nam predstavio zanimanje pčelara i skrenuo nam pažnju na važnost pčela u prirodi. Netom prije odlaska na ljetovanje, organizirali smo druženje djece, roditelja i odgojitelja u „Park šumi Borik“. Boravkom u prirodi, tradicijskim igrama i kasnije brigom o otpadu smo zaključili ovogodišnji projekt odgojne skupine. Sakupljanjem dječjih radova, izjava, bilježenjem njihovih doživljaja i spoznaja došli smo do rezultata projekta i uvidjeli da je ostvaren zadani cilj. Djeca su detaljno proširila spoznaju o okolišu i životinjama koje nas okružuju.

 

Odgojiteljice: Veronika i Dubravka

 

 

 

 

Skip to content